W ostatni Piątek w Piszu odbyła się akcja “Bezpieczne Dzieciaki”

    W ostatni Piątek w Piszu odbyła się akcja “Bezpieczne Dzieciaki”, której celem było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz pierwszej pomocy. Inicjatywa ta została zorganizowana przez grupę Kierowcy Dzieciom, Piski Dom Kultury oraz miasto Pisz, a w jej ramach odbyły się liczne szkolenia i konkursy dla najmłodszych.

    Fundacja Ratownictwa Motocyklowego Polska przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy dla dzieci oraz zorganizowała konkursy, podczas gdy Strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Pisza szkolili najmłodszych, jak udzielać pierwszej pomocy na fantomach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piszu przedstawiali dzieciom zasady bezpieczeństwa na drodze i przeprowadzali konkursy.

    Szkoła Podstawowa nr 2 w Piszu przygotowała miasteczko rowerowe, natomiast Koło Gospodyń Wiejskich z Kociołka Szlacheckiego zapewniło dzieciom słodkości, w tym watę cukrową i popcorn. Grupa Kierowców Dzieciom zapewniła dmuchańce, balony oraz mnóstwo dobrej zabawy, natomiast firma Dalubo Kędzierscy umożliwiła zwiedzanie ciągnika siodłowego marki Scania.

    W ramach tej inicjatywy dzieciaki miały również okazję poznać tajniki pracy kierowcy ciężarówki oraz zrozumieć, że mimo, że siedzą oni wysoko, to nie zawsze wszystko widzą. Prezentacja martwego pola w pojeździe ciężarowym pozwoliła najmłodszym na własne oczy przekonać się o tym, jak ważne jest, aby zachować ostrożność na drodze.

    Organizatorzy akcji “Bezpieczne Dzieciaki” chcieliby podziękować wszystkim osobom, firmom oraz instytucjom, które zaangażowały się w organizację tej imprezy. Dzięki ich pomocy udało się przekazać najmłodszym ważne informacje oraz umożliwić im spędzenie wspaniałego czasu w miłej atmosferze.

Polecane
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia www.kierowcydzieciom.eu (900×150 px) - 1
8F6F31B6-5DD0-4100-846D-1EBA39760699
Limes (750 x 420 px) (900 x 150 px)
MISTRZOSTWA POLSKI (Nowy baner na LinkedIn)
Shadow

Jadą razem z nami