Poznaj nas

Jesteśmy grupą zajawkowiczów działających przez cały rok, którym pomaganie, organizowanie akcji dla dzieci sprawia przyjemność. Naszymi głównymi celami jest wywoływanie uśmiechów na twarzach dzieci, dbanie o ich bezpieczeństwo na drodze oraz aktywność fizyczną. Wspieramy Domy Dziecka, skupiamy się na organizowano różnego rodzaju akcji z których może skorzystać większa ilość dzieci. Nie skupiamy się na pomocy pojedynczym dzieciom.
Swoje fundusze zbieramy poprzez darowizny, zbiórki publiczne, aukcje – zachęcamy do wspierania naszych działań.
Drugim naszym celem jest integracja Kierowców. Chcemy pokazać, że Kierowcy mają wielkie serca. Dzięki regularnym spotkaniom, zlotom oraz aktywnościom organizowanym przez grupę, Kierowcy mają okazję do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń. Wspólna pasja i cel, jakim jest wywoływanie uśmiechów u dzieci, pozwala na łatwe nawiązanie kontaktów oraz budowanie więzi między kierowcami.
Nie bez powodu mówi się, że Kierowcy to społeczność z wielkim sercem. Grupa Kierowcy Dzieciom stara się pokazać, że kierowcy nie są tylko ludźmi siedzącymi za kierownicą, ale również ludźmi, którzy chcą pomagać innym i działać na rzecz dobra wspólnego. Integracja kierowców w ramach grupy pozwala na wzajemne wsparcie, a także na pokazywanie pozytywnych wartości, którymi kieruje się społeczność Kierowców.

Wspierają Nas


Trochę historii…

Grupa Kierowcy Dzieciom powstała w listopadzie 2017 r. Założycielami grupy byli Łukasz “Kusy” i Mariusz Wąski. Na początku działalności grupy nawiązaliśmy współpracę z portalem DomyDziecka.org i pomagaliśmy Domom Dziecka.

Dzień dobiegał końca, piękne słońce powoli chowało się za ośnieżonymi wierzchołkami finlandzkich drzew. Nagle rozległ się dźwięk dzwoniącego telefonu…. Nikt nie zdawał sobie wtedy sprawy, że odebranie telefonu zacznie pisać nową, niesamowitą historię, która trwa do dziś. To właśnie 2 listopada 2017 Łukasz „Kusy” Kurzela i Mariusz „Wąski” Wąsewicz wypowiedzieli dwa magiczne słowa „Kierowcy Dzieciom”. W tym samym dniu założyli grupę na portalu facebook.pl i od razu zaczęli działać

W pierwszej fazie rozwoju grupy została nawiązana współpraca z portalem DomyDziecka.org, która trwa do dzisiaj. Pierwszą oficjalną akcją grupy Kierowcy Dzieciom wraz z grupą Truck&Bus&Brothers&Sisters było, zebranie środków i ufundowanie placu zabaw dla domu dziecka w Tanowie koło Szczecina. W tym samym czasie były także, zbierane zabawki i materiały naukowo dydaktyczne, które były rozwożone do domów dziecka oraz zawodowych rodzin zastępczych.

Nowy rok 2018, nowe możliwości. Dzięki staraniom Mariusza w lutym grupa Kierowcy Dzieciom stała się częścią Stowarzyszenia Decybelek – które zajmuję się pomocą dzieciom z wadą słuchu. Pomoc głównie skupiała się na zakupie aparatów słuchowych oraz rehabilitacji dzieci z wadą słuchu.

W tym roku po raz pierwszy zaznaczyliśmy swoją obecność na Master Truck Show w Opolu, dzięki temu zaczęliśmy być coraz bardziej widoczni i rozpoznawalni.

Jako że, jedyną stałą w naszym życiu są zmiany to w połowie 2019 roku, oficjalnie zakończyliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Decybelek”, a staliśmy się częścią Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera (SKPT) zarejestrowanego jako Organizacja Pożytku Publicznego pod numerem KRS: 310226.

Powodem tej zmiany była chęć rozwoju grupy i stworzenia dla niej nowych możliwości, dzięki którym grupa Kierowcy Dzieciom może pomagać dzieciom nie tylko z wadą słuchu. Naszymi głównymi celami jest wywoływanie uśmiechów na twarzach dzieci, dbanie o ich bezpieczeństwo na drodze oraz aktywność fizyczną. Skupiamy się na organizowano różnego rodzaju akcji z których może skorzystać większa ilość dzieci. Nie skupiamy się na pomocy pojedynczym dzieciom.


Grupę Kierowcy Dzieciom tworzą nie tylko Kierowcy zawodowi. Tworzycie ją WY, każdy, kto ma wielkie serce i chce pomagać dzieciom.


Jest jeszcze jedna rzecz bardzo ważna dla nas, a mianowicie nasza Statuetka grupy. Jest to symbol naszej grupy, i towarzyszy nam od samego początku działalności. Wraz z Kierowcami zwiedza ona Europę oraz Amerykę Północną. Podróż ze Statuetką to wyróżnienie dla kierowców, którzy pomagają Dzieciom. Statuetka również jest częścią integracji – Kierowcy przekazując sobie Statuetkę, mają możliwość spotkania się wypicia kawy i rozmowy. Wszyscy o niej wiedzą, każdy chciałby zabrać w podróż, i pokazać jej kawałek świata.


Grupa Kierowcy Dzieciom działa w 100% (non-profit). Wszyscy działamy jako wolontariusze – nikt z administracji grupy jak i członków nie pobiera wynagrodzenia od swojej działalność.


Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy do zajrzenia na nasze media społecznościowe:


Masz pytania ? Skontaktuj się z nami: admin@kierowcydzieciom.eu

Polecane
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia www.kierowcydzieciom.eu (900×150 px) - 1
8F6F31B6-5DD0-4100-846D-1EBA39760699
Limes (750 x 420 px) (900 x 150 px)
MISTRZOSTWA POLSKI (Nowy baner na LinkedIn)
Shadow

Jadą razem z nami